A 2019-es EU Code Week magyarországi flashmobhoz kapcsolódóan a Digitális Pedagógiai Módszertani Központ pályázatot ír ki általános iskolák és középiskolák számára. Az idei pályázat témája a méhek országa, a méhek ökológiai szerepe, illetve az őket fenyegető veszélyek.
Ebben a flashmob videóban az iskolák haladási irányokat jelölő nyilakat formáltak meg. A pályázat feladatait egy minimum 6×9-es rács alakú pályán kell megvalósítani a Code Week flashmob 2019 Hungary videóban megadott irányok felhasználásával.
start | ||||||||
Kategóriák és feladatok
Általános iskola
Rajzoljátok meg a pályát az udvaron, tornateremben, téren, asztalon, tanteremben stb., és dekoráljátok úgy, hogy az egy, a méhekhez kapcsolódó, általatok kitalált történethez kapcsolódjon. A pályán mozgassatok méhecskerobotot, más robotot vagy akár jelmezes élő szereplőt, a videóban látható irányoknak megfelelően!
Készítsetek legfeljebb 3 perces videót a méhecske útjáról, amelyben elmesélitek a történetet!
Középiskola
Alkossátok meg a pályát az udvaron, tornateremben, téren, asztalon, tanteremben stb. A pályához találjatok ki egy történetet is, amely a méhek védelméről, a klímaváltozásról és a méheket fenyegető más veszélyekről szól. Dekoráljátok ennek megfelelően a pályát! A pályát a flashmob videóban szereplő irányok alapján kell bejárni egy robottal, amely felismeri és elkerüli az akadályokat. Az utat akár a robot szemszögéből is be lehet mutatni egy rajta levő kamera segítségével.
Készítsetek legfeljebb 3 perces videót a robot útjáról, amelyben elmesélitek a történetet!
Általános szempontok
Értékelési szempontok:
- a pálya és a robot kreatív megvalósítása és bemutatása
- a történet egyedisége, ötletessége, előadása, valamint illeszkedése a pályázat tematikájához
- az irányok pontos követése
- a videó technikai színvonala (nem kell professzionális felvételnek lennie, de fontos a láthatóság, a kép és a hang minősége)
- illeszkedés a Code Week céljaihoz, illetve az EU Code Week arculati elemek megjelenítése
Pályázati feltételek:
- A pályázaton csak olyan iskolák vehetnek részt, amelyek a játékot eseményként is regisztrálják a codeweek.eu honlapon.
- A pályázat során elkészült videót nyilvánosan is elérhetővé kell tenni a Youtube-on.
- Az elkészült videóban szövegesen és logóval is szerepelnie kell annak, hogy az EU Code Week 2019-es pályázatára készült (a logók elérhetők itt: https://codeweek.eu/toolkits).
- A videó készítése során tiszteletben kell tartani a személyiségi és szerzői jogokat is.
- A feladatok bármilyen robottal és bármilyen (min. 6×9-es) saját tervezésű pályán megvalósíthatók, azonban a Bee-botot használók számára elérhető egy opcionálisan használható pálya is az Iskolaellátó honlapján: https://iskolaellato.hu/spg/728084,153939/Code-Week-2019.
- A pályázatokat október 25-ig kell benyújtani egy online űrlapon (melyet hamarosan elérhetővé teszünk).
Díjak
A Stiefel Eurocart Kft. által a kategóriák legjobbjai számára felajánlott díjai:
- általános iskola: 1 db Bee-bot, valamint 1 db 20 ezer Ft-os pályavásárlási utalvány, amely akár saját tervezésű pálya kivitelezésére is felhasználható
- középiskola: 1 db szenzorokkal rendelkező Ino-bot robot
Különdíjak
- A Digitális Jólét Nkft. mindkét kategóriában egy-egy pályázót különdíjban részesít.
- A Mobility-Győr az egyik pályázó csoportját szívesen látja egy egynapos foglalkozásra a tanév 2. félévében egy előre egyeztetett időpontban (az utazást a nyertesnek kell megoldania).
A pályázati űrlap erre a linkre kattintva érhető el.
Az EU Code Week Magyarország szakmai támogatója a Digitális Pedagógiai Módszertani Központ.
Elérhetőség: